Łódź, Karolewska 25            503 189 042

Tomek i przyjaciele

Tomek i przyjaciele

"Tomek i Przyjaciele" to serial animowany, który możecie obejrzeć na kanale MiniMini+. Kreskówka ma charakter edukacyjny. Uczy dzieci jak radzić sobie z przeciwnościami losu, jak podejść do trudnych wyzwań czy tego, że nigdy nie warto się poddawać. Akcja serialu toczy się na fikcyjnej wyspie Sodor, na której prężnie funkcjonuje kolej kierowana przez Pana Szyneczkę. Na kolei pracują różne lokomotywy takie jak wąskotorowa, spalinowa czy parowa oraz pojazdy drogowe i pomocnicze.

Tomek jest głównym bohaterem serialu. Mała, niebieska lokomotywa jest bardzo ambitna i często bierze na siebie zbyt trudne zadania, które powinien zostawić większym i silniejszym. Jeśli coś mu nie wyjdzie to nigdy się nie poddaje. Od razu się podnosi i próbuje wszystkim udowodnić, że jest bardzo pożyteczną lokomotywą. Emilka jest zielono szmaragdową lokomotywką z pięknymi, złotymi wykończeniami. Bardzo chętnie pomaga przyjaciołom, ale czasami myśli, ze wie wszystko najlepiej. Jest najmłodszym członkiem zespołu, ale za to bardzo szybko wszyscy ja polubili. Jedną z najstarszych i najmądrzejszych lokomotyw na liniach Grubego Zawiadowcy jest Edek. Niebieska lokomotywa ma nadrukowany numer 2 z czego jest bardzo dumny. Henio jest zieloną, super szybką lokomotywą. Jest bardziej wrażliwy niż jego koledzy, ale zawsze jest skory do pomocy i potrafi pokazać na co go stać. Harold jest helikopterem ratownictwa medycznego. Bardzo lubi latać nad koleją i obserwować z góry swoich przyjaciół. Tomek ma jeszcze wielu kolegów, którzy pracują razem z nim w Stacyjkowie. Wszyscy żyją w harmonii i szanują się nawzajem.

W naszym sklepie stacjonarnym w Łodzi znajdziecie zabawki z serii Tomek i Przyjaciele. Małe lokomotywki oraz zestawy tematyczne sprawią, że dziecko przeniesie się w świat serialu. Przeżyj fascynujące przygody wśród przyjaciół, dowiedz się jaką ciężką pracę wykonują na co dzień i daj się ponieść wyobraźni. Masz już swojego ulubionego bohatera? Wspólnie wymyślajcie nowe scenariusze zabawy i twórzcie fascynujące opowieści.